Про нас

Науково-технологічний центр “Нанотехнологія” спеціалізується в галузі фундаментальних та прикладних досліджень з розробки та практичної реалізації багатокомпонентних покриттів різного функціонального призначення (моно- та багатошарових, наноструктурних, градієнтних), для покращення експлуатаційних характеристик матеріалів, вузлів та деталей машин, різальних та формоутворюючих інструментів , а також у галузі розробки технологічних процесів нанесення таких покриттів та обладнання для їх реалізації.

Основу технологій складають процеси обробки поверхні, формування покриттів із різних елементів та хімічних сполук в умовах впливу нерівноважної низькотемпературної плазми та атомно-іонного модифікування.

Особливість розроблених процесів нанесення покриттів полягає в їхній комплексності: різні методи нанесення покриттів (плазмохімічні CVD, вакуум-плазмові PVD (вакуум-дугові, магнетронні), процеси іонного насичення та іонної обробки поверхні) об’єднані в одному технологічному циклі. Використання газофазних та плазмохімічних методів у комплексі з іншими методами нанесення покриттів та модифікування поверхні (методів іонного легування, імплантації, вакуум-плазмовими, дифузійними, вакуум-термічними методами та ін.) суттєво розширює можливості створення принципово нових матеріалів.

Основні зусилля НТЦ «Нанотехнологія» зосереджені на формуванні нано- та мікрошарових багатокомпонентних покриттів як найперспективніших для досягнення необхідних функціональних характеристик.

Наношарові нанокомпозиційні покриття містять величезний потенціал у створенні матеріалів з унікальними електрофізичними, магнітними, фізико-хімічними властивостями, у т.ч. винятковою твердістю, міцністю, хімічною стабільністю, низьким коефіцієнтом тертя та гарною зносостійкістю завдяки можливості поєднання у різноманітних комбінаціях різних матеріалів та варіації товщини шарів, що відкриває нові можливості для створення вузлів та деталей різного призначення, що працюють в екстремальних умовах за температурою, впливом агресивних дій. механічних навантажень.

Залишити відповідь

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

ukУкраїнська